RSS
Психа на Facebook
   

АНКЕТИ

За себе сметате дека како личност сте:
 
 
 
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Слика
БОЛЕСТ ВО НАСЛЕДСТВО
Вторник, 16 Ноември 2010
Слика
ИЗБРКАЈТЕ ГИ НЕГАТИВНИТЕ МИСЛИ
Понеделник, 31 Октомври 2011
Слика
ИСТОЧНИ И ЗАПАДНИ ЕМОЦИИ
Среда, 03 Ноември 2010
Слика
ВЕЖБАЊЕ ПРОТИВ АНКСИОЗНОСТ
Вторник, 08 Ноември 2011
Слика
НЕМА СРЕДОВЕЧНА КРИЗА
Среда, 09 Март 2011
Слика
ОСАМЕНОСТА УБИВА
Четврток, 11 Ноември 2010
Слика
КОЛКУ ЈАЗИЦИ ЗНАЕТЕ?
Четврток, 02 Декември 2010
Слика
"ПАРАДОКСИТЕ" НА ИНТЕРНЕТОТ
Среда, 26 Октомври 2011

„Рационализацијата може да се дефинира како себезалажување со помош на разумот“

Карен ХорнајКОЛКУ ПОСТАРИ, ТОЛКУ ПОСЕКСУАЛНИ PDF Печати Е-пошта
(1 глас, просечно 5.00 од можни 5)
прочитано 5028 пати
Вторник, 18 Октомври 2011 00:00

Спротивно на верувањето дека желбата за секс кај жените се намалува со годините, новото истражување го покажа сосема спротивното...

постара жена модел

Резултатите од истражувањето тврдат дека повозрасните жени имаат желба за многу повеќе секс од помладите.

Студијата спроведена на 27.347 жени кои учествувале во истражувањето на „Women's Heаlth Initiative" открила дека дури 60 отсто од жените на возраст од 50 до 59 години се сексуално многу активни, како и 50 проценти од жените на 60-годишна возраст и една третина од жените кои ја минале 70-тата година од животот.

кортни кокс - кугар таун

Две третини од жените одговориле дека целосно се задоволни од својот сексуален живот, а дури и оние незадоволните изразиле желба за почести сексуални односи односно 57%, додека само 8% изјавиле дека сакаат помалку секс од порано.

тина тарнер

Жените кои за време на истражувањето признале дека се сексуално неактивни како причина го навеле недостатокот на партнер, а во позрелите години ниту здравствените проблеми не се причина за избегнување на сексот, се тврди во студијата.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
  
Psihagon Ltd.

Copyright © 2010-2014 Psihagon Ltd. All rights reserved.