RSS
Психа на Facebook
   

АНКЕТИ

За себе сметате дека како личност сте:
 
 
 

ПОПУЛАРНО ВО ПСИХАГОН

Слика
ИМЕТО КАЖУВА МНОГУ
Вторник, 28 Декември 2010
Слика
ТОП 5 СОВЕТИ ЗА ХАРИЗМА
Вторник, 15 Февруари 2011
Слика
ВАШЕТО ТЕЛО Е ВАША ПОРАКА
Понеделник, 19 Март 2012
Слика
ТОП 10 МЕНТАЛНИ ПОРЕМЕТУВАЊА
Сабота, 20 Ноември 2010
Слика
НЕРВЕН СЛОМ
Четврток, 12 Јануари 2012
Слика
МОМЧЕТО КОЕ РАСТЕШЕ КАКО ДЕВОЈЧЕ
Четврток, 05 Јануари 2012
Слика
ЉУБОВ И ПОТСВЕСТ
Понеделник, 25 Април 2011
Слика
СИТЕ СТРАНИ НА ЉУБОВТА
Вторник, 31 Јануари 2012
Слика
КАКВИ СЕ КРЕАТИВНИТЕ ЛУЃЕ?
Петок, 14 Октомври 2011
Слика
МУЗИКА И КАРАКТЕР
Петок, 21 Јануари 2011
Слика
7 КРЕАТИВНИ ТЕХНИКИ
Среда, 19 Јануари 2011
Слика
ЗНАМ ДЕКА МЕ ГЛЕДАШ
Среда, 04 Јануари 2012
Слика
ОЧИТЕ СЕ ОГЛЕДАЛО НА ДУШАТА
Четврток, 09 Декември 2010
Слика
КАКВА БОЈА Е БУКВАТА М?
Четврток, 28 Јули 2011
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Слика
70-ГОДИШНИ ГЕНИЈАЛЦИ
Вторник, 15 Февруари 2011
Слика
КРЕАТИВНА ТОЛПА
Вторник, 21 Декември 2010
Слика
10 МЕТОДИ НА КОНТРОЛА НА УМОТ
Понеделник, 07 Февруари 2011
Слика
СЕНКАТА
Среда, 06 Февруари 2013
Слика
ТЕРАПИЈА СО МИЛЕНИЧИЊА
Вторник, 13 Септември 2011
Слика
ЗОШТО ЖЕНИТЕ САКААТ РОЗЕВО
Вторник, 18 Јануари 2011

Постигнувањето во општеството се проценува со погрешно дефинираниот критериум според кој принудно сте ставени во позиција другите да ви определуваат колку сте успешни.

Алберт Бандура10 ПРАВИЛА ЗА СРЕЌНА ВРСКА PDF Печати Е-пошта
(2 гласови, просечно 4.50 од можни 5)
прочитано 19968 пати
Петок, 14 Јануари 2011 01:00

Психологот  Пем Спар открива 10 златни правила кои треба да ги почитувате ако сакате да имате квалитетна врска.

вљубена двојка

Што треба да имате на ум?

1. Немојте да бидете самодеструктивни
Некои жени штом влезат во врска уништуваат се што изградиле додека биле сингл. Научете како да го сочувате својот идентитет кога сте во врска.

2. Престанете да се расправате за караниците
Немојте да ги повторувате караниците низ кои еднаш веќе сте поминале.

3. Научете да ги преживеете проблемите со пари
Банкрот или недостиг на пари значи и крај за врската ако се немате прилагодено еден на друг.

4. Извинете се
Вредноста на зборот „извини“ најчесто ја забораваме, а не треба.

караница

5. Немојте да го ставате партнерот каде што му е местото
Поделбата на животните улоги можеби ви се чини како добра идеја, но ако партнерот не го вклучите во останатите животни подрачја може да се чувствува запоставен.

6. Перфекционизмот нема да ве одведе никаде
Ако чекате совршена врска и совршен партнер – ќе останете сами.

7. Дозволете му на партнерот да има свои пријатели
Немојте да очекувате дека ќе ви каже се. Постојат некои работи за кои може да зборува само со другарите.

сама девојка

8. Додадете и љубезно лице на љубезните зборови
Изразот на лицето луѓето често го проценуваат многу побрзо отколку од зборовите.

9. Не ги споменувајте бившите
Ако го прашувате партнерот за бившите тоа само ќе ги отвори старите рани.

10. Немојте да се запуштите
Нема ништо привлечно во одење во стар развлечен џемпер и нефенирана коса.

запуштеност

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
  
Psihagon Ltd.

Copyright © 2010-2014 Psihagon Ltd. All rights reserved.