RSS
Психа на Facebook
   

АНКЕТИ

Дали некогаш во животот сте имале парапсихолошко искуство?
 
 

ПОПУЛАРНО ВО ПСИХАГОН

Слика
ИМЕТО КАЖУВА МНОГУ
Вторник, 28 Декември 2010
Слика
ТОП 5 СОВЕТИ ЗА ХАРИЗМА
Вторник, 15 Февруари 2011
Слика
ВАШЕТО ТЕЛО Е ВАША ПОРАКА
Понеделник, 19 Март 2012
Слика
ТОП 10 МЕНТАЛНИ ПОРЕМЕТУВАЊА
Сабота, 20 Ноември 2010
Слика
НЕРВЕН СЛОМ
Четврток, 12 Јануари 2012
Слика
МОМЧЕТО КОЕ РАСТЕШЕ КАКО ДЕВОЈЧЕ
Четврток, 05 Јануари 2012
Слика
ЉУБОВ И ПОТСВЕСТ
Понеделник, 25 Април 2011
Слика
СИТЕ СТРАНИ НА ЉУБОВТА
Вторник, 31 Јануари 2012
Слика
КАКВИ СЕ КРЕАТИВНИТЕ ЛУЃЕ?
Петок, 14 Октомври 2011
Слика
МУЗИКА И КАРАКТЕР
Петок, 21 Јануари 2011
Слика
7 КРЕАТИВНИ ТЕХНИКИ
Среда, 19 Јануари 2011
Слика
ЗНАМ ДЕКА МЕ ГЛЕДАШ
Среда, 04 Јануари 2012
Слика
ОЧИТЕ СЕ ОГЛЕДАЛО НА ДУШАТА
Четврток, 09 Декември 2010
Слика
КАКВА БОЈА Е БУКВАТА М?
Четврток, 28 Јули 2011
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Слика
ЖЕНАТА Е ГЛАВНА ВО ДОМОТ
Четврток, 17 Март 2011
Слика
3 ФАЗИ ВО ЉУБОВТА
Вторник, 16 Август 2011
Слика
ЛУЃЕ "ВО ВРЕМЕТО" И "НИЗ ВРЕМЕТО "
Понеделник, 05 Декември 2011
Слика
СО КОГО ОДИТЕ НА КИНО?
Четврток, 03 Март 2011
Слика
УБАВИ, А ДИСКРИМИНИРАНИ
Четврток, 24 Февруари 2011
Слика
МУНЧХАУЗЕН СИНДРОМ
Петок, 05 Август 2011
Слика
РОБОТ НА ИДНИНАТА
Вторник, 07 Декември 2010
Слика
ВАЖНОСТ НА ИНТУИЦИЈАТА
Петок, 08 Април 2011
Слика
ПОТЕКЛОТО НА ИНТЕЛИГЕНЦИЈАТА
Среда, 05 Декември 2012
Слика
БЕБИЊА И СОЦИЈАЛНА ДОМИНАЦИЈА
Петок, 11 Февруари 2011

„Цивилизацијата започна кога за прв пат некој гневен човек фрли збор наместо камен“

Зигмунд Фројд


Сваштарник


7 ТИПОВИ НА МАЖИ ЗА ОДБЕГНУВАЊЕ PDF Печати Е-пошта
(2 гласови, просечно 3.00 од можни 5)
прочитано 4577 пати
Понеделник, 11 Јули 2011 21:01

Седум типови на мажи кои е препорачливо да ги избегнувате доколку сакате сериозна врска...

далечински управувач

Мрза
Добро, сите некогаш имаме кажано за нешто дека не мрзи да го направиме, но тука мислиме на оние кои хронично ги мрзи да направат било што. Знаете на кои типови мислиме. На оние кои буквално ги мрзи што живеат.

Вечен критичар

Постојано го критизира секој ваш потег - начинот на кој што му се обраќате, вашата облека, јадењето кое сте му го подготвиле, вашите пријатели и родители... Ха, мистер комплекс најверојатно ни самиот себе не се сака и е полн со фрустрации кои хронично ќе ви го загорчуваат животот.

Господин најдобар во сè

Надуен и препотентен тип кој мисли дека е подобар од вас во сè. Маж кој сите ги гледа како понизок вид од него и кој смета дека никој не е доволно добар. Поради тоа, постојано во сите околу него бара маани и не штеди на критики. Фино решение за ваквите е да им се „плесне“ сè директно во фаца, а потоа да им дадете „клоца“.

Спортски фан

Фанатик за спорт

Не мислиме на мажите со спортски дух кои сакаат да спортуваат, туку на манијаците кои опсесивно ги следат сите спортски канали и натпревари удобно оптегнати на троседот, а чиј најдобар другар е далечинскиот управувач. За овие мажи, секогаш поважни ќе бидат спортските натпревари отколку вечер помината со вас. Не е битно што вашето дете плаче или што куќата се распаѓа - битен е натпреварот. А доколку му сметате, може да ве избрка и во другата соба.

Мамин син

Нема ништо лошо во тоа човек да ја сака својата мајка и да е близок со неа - секоја чест за мажите кои ги почитуваат и сакаат своите мајки, а имаат свој живот, став и размислувања. Но, оние кои пред да направат било каков чекор во својот живот бараат одобрување од својата мајка или за секое проблемче и цимолат по телефон - подобро е да ги оставите на нивната мамичка.

мамин син

Параноичен

Која од вас би сакала несигурен во себе маж, кој е толку напорен со тоа што постојано ве прашува каде сте биле, со кого, што сте правеле и слично?

Убавец

Не, да не се разбереме погрешно - нема ништо лошо во тоа да имате убав партнер, туку мислиме на лиглињата кои поминуваат повеќе време пред огледало отколку просечната жена,а се толку нарцисоидни што на чело им пишува „Леле, види ме колку сум згоден“

Ви текнува на уште некој тип на мажи кои би ги додале на листава? Пишете ни предлог во коментари......

убав дечко

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
  
Psihagon Ltd.

Copyright © 2010-2014 Psihagon Ltd. All rights reserved.