RSS
Психа на Facebook
   

АНКЕТИ

За себе сметате дека како личност сте:
 
 
 

ПОПУЛАРНО ВО ПСИХАГОН

Слика
ИМЕТО КАЖУВА МНОГУ
Вторник, 28 Декември 2010
Слика
ТОП 5 СОВЕТИ ЗА ХАРИЗМА
Вторник, 15 Февруари 2011
Слика
ВАШЕТО ТЕЛО Е ВАША ПОРАКА
Понеделник, 19 Март 2012
Слика
ТОП 10 МЕНТАЛНИ ПОРЕМЕТУВАЊА
Сабота, 20 Ноември 2010
Слика
НЕРВЕН СЛОМ
Четврток, 12 Јануари 2012
Слика
МОМЧЕТО КОЕ РАСТЕШЕ КАКО ДЕВОЈЧЕ
Четврток, 05 Јануари 2012
Слика
ЉУБОВ И ПОТСВЕСТ
Понеделник, 25 Април 2011
Слика
СИТЕ СТРАНИ НА ЉУБОВТА
Вторник, 31 Јануари 2012
Слика
КАКВИ СЕ КРЕАТИВНИТЕ ЛУЃЕ?
Петок, 14 Октомври 2011
Слика
МУЗИКА И КАРАКТЕР
Петок, 21 Јануари 2011
Слика
7 КРЕАТИВНИ ТЕХНИКИ
Среда, 19 Јануари 2011
Слика
ЗНАМ ДЕКА МЕ ГЛЕДАШ
Среда, 04 Јануари 2012
Слика
ОЧИТЕ СЕ ОГЛЕДАЛО НА ДУШАТА
Четврток, 09 Декември 2010
Слика
КАКВА БОЈА Е БУКВАТА М?
Четврток, 28 Јули 2011
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Слика
ДЕПРЕСИВНО МЕЧТАЕЊЕ
Понеделник, 31 Јануари 2011
Слика
КОИ СЕ ПРВИТЕ ЖИТЕЛИ НА САД?
Понеделник, 18 Јули 2011
Слика
МИТ ЗА ПОЛОВИТЕ
Понеделник, 19 Септември 2011
Слика
ВИЕ И САМОКОНТРОЛАТА
Четврток, 14 Април 2011
Слика
КОКАИН КАКО НАГРАДА
Понеделник, 22 Ноември 2010
Слика
ТОП 5 СОВЕТИ ЗА ХАРИЗМА
Вторник, 15 Февруари 2011
Слика
МОЌ НА УБЕДУВАЊЕ
Четврток, 03 Февруари 2011

Разумот е како некоја јавна тајна која може да стане позната на секого во секое време; тоа е она тивко место каде што секој може да влезе преку својата мисла.

Карл Јасперс


Сваштарник


КАКО ДА ГИ ПРЕЖИВЕЕТЕ ПРАЗНИЦИТЕ PDF Печати Е-пошта
(0 гласови, просечно 0 од можни 5)
прочитано 2512 пати
Четврток, 30 Декември 2010 23:45

Се прашувате како да ги прославите новогодишните и божиќни празници без стрес и во добро расположение?

празнична депресија

Доколку припаѓате на онаа група луѓе која проживува стресови за Нова година и Божиќ (а верувајте, ги има многу) поради притисокот се да биде совршено, не очајувајте! Еве неколку совети за кои сме сигурни дека ќе ви бидат од помош во овие студени зимски денови.

 

За кризни ситуации

Во чантата носете 10% масло од лаванда затоа што неговиот мирис е вистински мелем за душата. Кога и да почувствувате дека ги губите нервите капнете малку на крагната или на шалот и барем за кратко ќе се опуштите.

Во последен момент

Не оставајте го шопингот за последните претпразнични денови. Купувајте дел по дел за да ги намалите нервозите.

новогодишен шопинг

Подалеку од негативните мисли

Наместо да се полните со негативна енергија, размислувајте позитивно и обидете се да се радувате за нешто.

Моменти за опуштање и релаксација

Секој ден одвојте барем 20 минути само за себеси – тоа ќе ви годи повеќе отколку што можете да замислите.

позитивно размислување

Корисна масажа

Подарете си предпразнична масажа во некој спа центар. Навистина ќе ве препороди по целиот стрес и гужви низ кои поминувате во текот на денот.

За повеќе енергија

Внесувајте витамин Б12, а за уморни нозе направете купка за нозе со етерично масло од рузмарин.

Внимателно со алкохолот

Алкохол консумирајте само паралелно со големо количество вода и во умерени количини за да го избегнете утринскиот мамурлак.

масажа

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
  
Psihagon Ltd.

Copyright © 2010-2014 Psihagon Ltd. All rights reserved.