RSS
Психа на Facebook
   

АНКЕТИ

За себе сметате дека како личност сте:
 
 
 
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Слика
7 СОВЕТИ ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА СВЕСТА
Понеделник, 05 Декември 2011
Слика
КАКО ДО ПОГОЛЕМО СЕКСУАЛНО ЗАДОВОЛСТВО
Понеделник, 03 Октомври 2011
Слика
ФУЛ МОЗОК
Вторник, 22 Март 2011
Слика
ПОПУЛАРНИ АГРЕСИВЦИ
Среда, 23 Февруари 2011
Слика
ПОСТОЈАНО ДОКАЖУВАЊЕ НА МАШКОСТА
Вторник, 13 Септември 2011
Слика
ЖИВОТНИТЕ УЧАТ ПРЕД РАЃАЊЕТО
Понеделник, 01 Ноември 2010
Слика
ЛИДЕРИ ЗА ВОЈНА ЛИДЕРИ ЗА МИР
Среда, 22 Февруари 2012

Постигнувањето во општеството се проценува со погрешно дефинираниот критериум според кој принудно сте ставени во позиција другите да ви определуваат колку сте успешни.

Алберт Бандура


Барај
Барај само:

Барај клучни зборови совети

Вкупно 51 најдени.

Страница 1 од 3
... практични совети: Кога ќе дојде време да потрошите некој денар за нешто кое ви причинува задоволство, како одмор на пример, дистанцирајте се себеси од кеш плаќањето со тоа што ќе ја употребите кредитната ...
2. ЕМОЦИОНАЛНИ ВАМПИРИ
(СТАТИИ/ПСИХАЕМОЦИИ)
... ситуации кои ви ги приредуваат таквите личности ќе се оспособите себеси да имате внатрешен баланс како на емоционален план, така и во однос на работната енергија.   Неколку кратки совети во оваа ...
Да се биде добар слушател е барем исто толку важно колку да се биде и добар говорник.   Но, да се стане извонреден слушател не е лесно ниту пак доаѓа по автоматизам. Па затоа, еве неколку совети ...
... сугестии, совети и слични тормозења на партнерот за тоа како, кога и зошто да ги прави работите. Но, кои се и другите лоши навики во комуникацијата кои ја разјадуваат врската?   1. Неавтентичност ...
5. СТРЕСОТ И САМОДОВЕРБАТА
(СТАТИИ/ПАТОПСИХА)
... да се има самодоверба а друго е таа реално да се поседува. Со оглед дека од исклучителна важност е да ја имате за да се справувате подобро со стресот, еве неколку совети како да ја изградите.   ...
6. 5 ПРИЧИНИ ЗА НЕУСПЕХ
(СТАТИИ/ПСИХАГОН)
... Ова се тие пречки заедно со совети како да ги надминете: 1. Неинспиративни Цели Кога повеќето луѓе ќе си постават некаква цел тие обично си замислуваат „нешто“, како на пример одредена сума на пари, ...
... за вашата немотивираност, еве неколку совети како да ја надминете брзо и лесно.  Измерете колку ќе ве чини неисполнувањето на таа обврска Кога неможете да се натерате да се ставите во акција, ...
... друг аспект. Еве неколку совети.   Бидете сигурни дека проблемот е навистина во врска со парите. Многу често, несогласувањата околу парите имаат малку врска со самите пари а повеќе со одредени ...
... или оној начин. Преку читање на книги за тоа, искрена комуникација или пак барање на професионални совети од психолози.    ...
... да не се обвинувате себеси, а исто така и да не ја обвинувате другата страна. Може да го зачувате пријателството ако се придржувате до некои совети и останете смирени" – вели Ридер.      ...
... два со два, па креативноста веројатно ќе следи. Вакви совети се препишуваат многу често во рамки на истражувачките лаборатории, маркетинг тимовите, амфитеатрите во високото образование или во некој друг ...
... што не можат да и одолеат на богатата празнична трпеза. Затоа, имајте на ум неколку практични совети. Жените, во просек, во текот на новогодишните празници се здебелуваат за два килограми, бидејќи тогаш ...
... што се. Престанете да посакувате да бидат поинакви. Тие се такви какви што се, исто како што сте и вие сте она што сте. Еве неколку конкретни совети што да правите за време на многубројните празници ...
... и стрес за време на празниците? Не дозволувајте ништо да ви ја украде среќата, следете ги овие едноставни совети за да ја избегнете депресијата за време на божиќните празници. Високите очекувања оставете ...
... учејќи ја како да размислува „надвор од кутијата". Љубовницата Љубовницата е онаа која негува и дава сочувствителни совети на патот до целта. Таа ги надополнува одговорностите на Магионичарот, но ...
Како да ги изберете најсоодветните од кандидатите кои аплицираат за слободните работни места во вашата компанија? Еве неколку совети... 1. Направете план За да ви успее планот, треба да си поставите ...
17. ДАЛИ СТЕ САЈБЕРХОНДРИК?
(СТАТИИ/САЈБЕРПСИХА)
... Институт за социјална медицина даде позтивна оцена само за три интернет страници кои се посветени на медицината и давањето медицински совети. Во извештајот се вели дека истражувачите на интернет наоѓале ...
... стратегии за заведување и бараат совети како да се подобрат, флертуваат без страв од последици затоа што нели, разговараат со маж кој не е на пазарот. Но, сите знаеме како завршува овој филм. Во еден момент ...
19. НЕКОЛКУ СОВЕТИ ЗА ЛЕСЕН СОН
(СТАТИИ/ПСИХАГОН)
... затоа што го одмара телото. Ако тешко заспивате, пробајте ги овие совети: Најдете време Одделете пола час или час за вежбање. Нека биде тоа периодот после вечерата или пред почетокот на вашата омилена ...
...  Еве 7 совети како да ја развиете свесноста за вашите чувства и нивната врска со мислите: 1. Изберете една ситуација и почнете да анализирате. Направете листа од ситуациите кои ви предизвикуваат ...
<< Почеток < Пред 1 2 3 Следно > Крај >>
Psihagon Ltd.

Copyright © 2010-2014 Psihagon Ltd. All rights reserved.